Przeglądaj mapę
logoutZaloguj/Zarejestruj

Szlak Rękodzieła Ludowego Podlasia. Pracownia garncarska. Mirosław i Zbigniew Piechowscy. (CZARNA WIEŚ KOŚCIELNA)

Galeria Krasnali - Zbigniew i Agnieszka Piechowscy   Ul. Piękna 27 Czarna Wieś Kościelna  tel: 604218820

          Pracownia garncarska Mirosław Piechowski

Zbigniew Piechowski rozpoczął przygodę z garncarstwem już jako nastolatek. Od ponad 30 lat podtrzymuje rodzinną 218 letnią tradycje.

Zainteresowanie robieniem garnuszków, doniczek czy produkcji miniaturek wprowadziło go na drogę rzeźbiarstwa. Od 2012 roku, razem z córką może pochwalić się mieszczącą się w budynku, galeria którą razem stworzyli. Galeria, obejmuje nie tylko ciekawostki i produkty dawniejszych garncarzy, ale również 9 glinianych 1-2 metrowych krasnali. 

 

Agnieszka Piechowska - Najmłodsza następczyni garncarstwa w rodzinie. Interesować się garncarstwem, zaczęła już w wieku 6-7 lat.

Obecnie ma 17 lat i za sobą parę lat oprowadzania turystów. Mimo tego, że jest jeszcze młodą osobą, to nie zniechęca się do pracy przy tak trudnym rzemiośle. Od 2015 roku wykonuje gwizdki z gliny a nie dawno, rozpoczęła przygodę z marketingiem. Prowadzi fanpage na Facebooku oraz stronę internetową. Interesuje się sportem oraz tańcem a w przyszłości chciałaby zostać nauczycielem lub etnografem.

 

Mirosław Piechowski- podobnie jak stryjeczny bart, otrzymał talent po ojcu. Specjalizuje się w robieniu doniczek, kwietników i dużych wazonów.

Pracy i tradycji poświęcił całe życie a jako twórca ludowy pokazuje innym ludziom czym jest garncarstwo.

Zdjęcia

Szlak Rękodzieła Ludowego Podlasia. Pracownia garncarska. Mirosław i Zbigniew Piechowscy.
Galeria Krasnali - autorstwo Zbigniew Piechowski©fot. Maylic