Pomnik Armii Czerwonej z czerwca 1941r. (Bobrowniki)
Przed dojazdem do przejścia granicznego, z prawej strony na wzniesieniu stoi pomnik. Nie cytuję treści- można przeczytać ze zdjęcia.
Nasuwa się pytanie: o czyją wolność walczyli czerwonoarmiści okupacyjnej sowieckiej armii lat 1939-1941? Dodam, że za sprawą Rosji i Niemiec od dwóch lat Polski nie było na mapach Europy a Polacy z tych ziem masowo zasiedlali daleką Syberię i Kazachstan? Kto stawia w takiej sytuacji pomniki?



