Przeglądaj mapę
logoutZaloguj/Zarejestruj

Pomnik Armii Czerwonej z czerwca 1941r. (Bobrowniki)

Przed dojazdem do  przejścia granicznego, z prawej strony na wzniesieniu stoi pomnik. Nie cytuję treści- można przeczytać ze zdjęcia.

Nasuwa się pytanie: o czyją wolność walczyli czerwonoarmiści okupacyjnej sowieckiej armii lat 1939-1941? Dodam, że za sprawą Rosji i Niemiec  od dwóch lat Polski nie było na mapach Europy a Polacy z tych ziem masowo zasiedlali daleką Syberię i Kazachstan? Kto stawia w takiej sytuacji pomniki?

Pomnik Armii Czerwonej  z czerwca 1941r.

Zdjęcia

Pomnik Armii Czerwonej  z czerwca 1941r.
Pomnik Armii Czerwonej z czerwca 1941r.©fot. Jan Bogdan Boczko
Pomnik Armii Czerwonej  z czerwca 1941r.
Pomnik Armii Czerwonej z czerwca 1941r.©fot. Jan Bogdan Boczko