logoutZaloguj/ZarejestrujLoguj z FB
 

Google Map
Jurajski Park Dinozaurów
Opis:Jurajski Park DinozaurówJurajski Park Dinozaurów
Współrzędne
resize
Autor informacji : Grzegorz Kossakowski
Data utworzenia informacji : 13-01-2010 17:58:54
Autor modyfikacji : Grzegorz Kossakowski
Data modyfikacji informacji : 18-01-2010 23:51:25

FotoPrzy okazji zwiedzania Białostockiego Muzeum Wsi możemy podejść parę kroków dalej aby przenieść się o kilkaset milionów lat wstecz. Szczególnie polecam to miejsce młodszym osobnikom. Ja także wybrałem sie tam z synem i choć obaj nie jesteśmy miłośnikami tak modnych ostatnio prechistorycznych stworów to musimy przyznać że robią one ciekawe wrażenia. Makiety dinozaurów wykonane są starannie i oddają nawet ich cechy.  Dla mnie wydawały się one zbyt kolorowe ale trudno teraz okreslić jak naprawdę wyglądały te stwory i tutaj zadziałała bogata wyoraźnia ich twórców. Oczywiście jak przystało na porządną prezentację podobno wszystkie są naturalnej wielkości (nawet olbrzymi diplodok mający 27m długości i 10m wysokości). Na początku trasy mamy dokładne informacje na temat okresów prechistorycznych w których żyły dinozaury a przy każdym eksponacie dokładne ich opisy.

Jedynym drobnym minusem są ceny biletów 15zł bilet normalny i 10zł bilet ulgowy. Może to nie jest w przypadkach jednego dziecka zbyt wiele ale przy większej gromadce milusińskich można to odczuć finansowo.

Mimo wszystko polecam i uważam że choć raz wypada zobaczyć te osobliwości. Zapomniałem o innej ważnej rzeczy a mianowicie wyżywieniu. Przed wejściem jest parę punktów gastronomicznych oferujacych podstawowe dania. Gdyby dzieci miały za mało wrażem a rodzice za dużo pieniędzy to można tez skorzystac z takich atrakcji jak:

  • Park linowy
  • kolejka torowa "Pirat"
  • dmuchana zjażdżalnia
  • dmuchany skakaniec
  • gokarty

Wesołej zabawy

 

Zapraszamy do uzupełnienia opisu