logoutZaloguj/ZarejestrujLoguj z FB
 

Google Map
Europejska Wieś Bociania
Opis:Europejska Wieś BocianiaEuropejska Wieś Bociania
Współrzędne
resize
Autor informacji : Grzegorz Kossakowski
Data utworzenia informacji : 03-03-2010 09:21:30
Autor modyfikacji : Grzegorz Kossakowski
Data modyfikacji informacji : 29-04-2012 22:36:26

Europejska Wieś BocianiaDworek Pentowo nad Narwią, niedaleko Tykocina, w 2001 roku otrzymał tytuł Europejskiej Wsi Bocianiej. Tylko jedno miejsce w kraju może być tak wyróżnione. Na terenie kompleksu znajduje się bowiem ponad dwadzieścia gniazd bocianich ( jak do tej pory rekordem była liczba 26 gniazd). , założonych we wszystkich możliwych miejscach (dachy zabudowań gospodarczych, słupy, drzewa) oraz dwie wieże obserwacyjne. Takie nagromadzenie gniazd jest niespotykana w innym miejscu Polski w związku z czym Pentowo powinno być obowiązkową atrakcją wśród miłośników tych ptaków.

Mieszcząca się w starej drewutni "Bociania Galeria" oprócz biletów wstępu, oferuje także bocianie pamiątki, pocztówki i wydawnictwa przyrodnicze.

Dodatkową atrakcją tego miejsca są plenerowe koncerty muzyki klasycznej odbywające się zazwyczaj w każdą ostatnią sobotę miesiąca od maja do października.


O tym że bociany bardzo dobrze tu się czują świadczy fakt że utrzymuje się w Pentowie duża liczba bocianich rodzin, a nawet w latach 2010 i 2011 było ich więcej (31 gniazd).

Zapraszamy do uzupełnienia opisu