logoutZaloguj/ZarejestrujLoguj z FB
 

Google Map
Ścieżka przyrodnicza 'Perehod'
Pieszowola (parczewski, Sosnowica)
Opis:Ścieżka przyrodnicza 'Perehod'Ścieżka przyrodnicza 'Perehod'
Współrzędne
resize
Autor informacji : Wichura
Data utworzenia informacji : 30-12-2013 16:09:19
Autor modyfikacji : Wichura
Data modyfikacji informacji : 29-01-2014 22:19:03

Ścieżka przyrodnicza 'Perehod'Perehod to nazwa ścieżki przyrodniczej, prowadzącej przez Poleski Park Narodowy w jego północnej części. Aby dostać się na ścieżkę, należy wyjść ze wsi Pieszowola (przy drodze Parczew-Włodawa). Szlak turystyczny prowadzi między stawami. Perehod umożliwia poznanie roślinności parku od łąk, poprzez szuwary i zarośla porastające groble, aż po lasy mieszane. Po drodze można oglądać stawy - Piskornik, Graniczny, Dziki i Duża Zośka. Mieszka tu wiele gatunków ptaków, np. czapla biała, cyranka, kormoran czarny. W lesie żerują dziki. Długość trasy wynosi 5 km. Wstęp na ścieżkę jest płatny.

Ścieżka ma charakter typowo ornitologiczny, dlatego najciekawszą porą do jej odwiedzenia jest wiosna i jesień ze względu na przelot ptaków. Końcowy odcinek ścieżki przechodzi przez wyspowy bór świerkowy będący na tym terenie rzadkością ekologiczną.

Ponadto ścieżka jest wyposażona w ogrodzone miejsce do wypoczynku z zadaszeniem i parkingiem, a także wieżę widokową i schron obserwacyjny.

Trasa edukacyjnej ścieżki przyrodniczej "Perehod" na MAPIE.

Dokładny opis trasy wraz ze wszystkimi dziewięcioma przystankami można odnaleźć na stronie Centrum Promocji i Rozwoju Polesia Zachodniego

Zapraszamy do uzupełnienia opisu