Przeglądaj mapę
logoutZaloguj/Zarejestruj

 Inauguracyjny koncert odrestaurowanych organowów w kościele p.w. św. Antoniego Padewskiego w Stawiskach 

     W niedzielne popołudnie 11 listopada 2012 roku, w kościele p.w. św. Antoniego Padewskiego w Stawiskach odbył się, dzięki staraniom Przewodniczącego Społecznego Komitetu Budowy Organów i jednocześnie Burmistrza Stawisk Marka Waszkiewicza, inauguracyjny koncert. Celebransem poprzedzającej poświęcenie rozbudowanych parafialnych organów mszy świętej był Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr Janusz Stepnowski, Ordynariusz Łomżyński. Była to dla niego podwójna uroczystość, gdyż dokładnie rok wcześniej - 11.11.2011 r. – został nominowany przez Papieża Benedykta XVI na Ordynariusza Diecezji Łomżyńskiej.

     Pokaz możliwości i nowego, głębszego brzmienia organów dała Pani Maria Terlecka – wybitna organistka i pianistka, która zgodziła się uświetnić swoim koncertem tę uroczystą inaugurację. W wykonaniu Pani Marii zabrzmiały utwory: Bogurodzica (Feliksa Rączkowskiego), Preludium (Jana Podbielskiego), Zakłułam się cierniem (Jana z Lublina), Hayducki (Mikołaja z Krakowa), Ave Maria (Franciszka Schuberta), Preludium F-dur (Jana Sebastiana Bacha) oraz Toccata D-moll (również J. S. Bacha).

 

(tekst oraz zdjęcia  pochodzą ze strony: www.stawiski.pl)

Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr Janusz Stepnowski, Ordynariusz Łomżyński.
Poświęcenie odrestaurowanych organów.
Kwiaty i życzenia z okazji jubileuszu Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego.
Pani Maria Terlecka - wybitna organistka i pianistka gra na odrestaurowanych organach.
Pani Maria Terlecka c.d.
Pani Maria Terlecka c.d.
Burmistrz Stawisk dziękuje Pani Marii Terleckiej za koncert.
Burmistrz Stawisk składa podziękowania Panu Andrzejowi Kowalewskiemu, Organmistrzowi z Braniewa, który był odpowiedzialny za remont i modernizację tutejszych organów.

Autor: Jarosław Laskowski

Komentarze (1)


~kkk
~kkk napisał(a):
21:47:09 11-02-2013 

wybitna pianistka, murarz i ginekolog :D