Przeglądaj mapę
logoutZaloguj/Zarejestruj

 XIII Międzynarodowy Dzień Ogórka/Kruszewo 

Jeżeli chcemy skosztować najlepszych ogórków małosolnych i kiszonych to tylko tych z Kruszewa. Tą prawdę zna wielu Podlasian i nie tylko. Jeżeli ktoś miał wątpliwości, to jeżeli byli na Międzynarodowym Dniu Ogórka w Kruszewie, na pewno je rozwiał. Tego dnia Kruszewski Ogórek Herbowy królował na większości straganów, których było z pewnością więcej niż kiedykolwiek. Sprawdzoną od lat i dobrze strzeżoną recepturę kiszenia ogórków poznało większość Kruszewskich wytwórców i dlatego jest on taki wyjątkowy. Oczywiście nadnarwiański rejon sprzyja jak nigdzie w hodowli równie wyjątkowego ogórka herbowego.

Oprócz słynnych ogórków można było skosztować i nabyć innych lokalnych produktów jak: serów narwiańskich, regionalnych wypieków, wędlin, pieczywa, kurpiowskich napoi (bezalkoholowych i procentowych) ,słodyczy i produktów pszczelarskich.

Imprezie towarzyszyła muzyka stylowo zróżnicowana, od ludowej, którą a cappella rozpoczęły miejscowe Narwianki, następnie wystąpiły Klepaczanki (oczywiście z Klepacz), Narwianie z Dobrzyniewa Dużego,  młody zespół Wodniczka ze wsi Szorce. Rockowe i bluesowe klimaty zaproponował zespół The Everlasting i Acustic Room. Był też chór Miejski z Choroszczy. Gwiazdą wieczoru był zespół Zorka, który rozpoczął dyskotekę. 

Impreza była z pewnością udana. Może nie wszyscy byli zachwyceni ludową oprawą , ale myślę że nie było tam osób, które nie wyniosły z niej jednej rzeczy…wiaderka z kiszonymi Kruszewskimi Ogórkami Herbowymi.

 

Dorodne ogórki wzięły udział w konkursie na największy okaz.
Narwianki na festiwalu nie tylko śpiewały...
I oto nasz certyfikowany produkt Nr1- Kruszewski Ogórek Herbowy, nie mający sobie równych.
Piękna szkoła w Kruszewie, na terenie której odbywała się impreza.
Narwianki to miejscowy zespół z tradycjami istniejący od 1985 roku.
Do występu szykują się Klepaczanki.

Autor: Grzegorz Kossakowski

Komentarze (0)