Przeglądaj mapę
logoutZaloguj/Zarejestruj

 Noc Muzeów u Sleńdzińskich 

Powiększ

 

 

Jedna NOC, trzy MIEJSCA, dziesięć ATRAKCJI!

Zapraszamy na NOC MUZEÓW w Galerii im. Sleńdzińskich!


WARYŃSKIEGO 24a
️ 18:00 – Wielka gra z Aleksandrem, Wincentym i Ludomirem Sleńdzińskimi. Poznaj trzy pokolenia wileńskich malarzy:
Ale-Domino – gra ze sztuką w tle. Tradycyjne domino po artystycznym liftingu będzie ciekawą i pouczającą grą dla każdego.
Winc-Przypnę – w pracowni warsztatowej samodzielnie wykonasz przypinkę autorską lub magnes, wykorzystując fragmenty szkiców Wincentego Sleńdzińskiego.
Ludo-Letka – koło fortuny z cennymi nagrodami. Kręcisz – odpowiadasz – wygrywasz! Co? – wydawnictwa książkowe, gadżety i niespodzianki.
️ 19:00 – Otwarcie 5. Pulsu Sztuki „Osobowości – Niepodległa”
️ 21:00 – Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „Sztuka w genach. Sleńdzińscy”


LEGIONOWA 2
️ 18:00 – Otwarcie wystawy „Punkt – Linia – Plama”
Projekt Iwana Rusaczka i Emila Zenko, artystów z Grodna na Białorusi. Malarstwo, grafika, instalacja, video art. Finałową odsłonę ekspozycji w białostockiej Galerii poprzedziły wcześniejsze prezentacje w Grodnie i Witebsku.
️ 19:30-24:00 – Warsztaty „Po jasnej stronie Nocy”
Wszystkich, którzy chcą znaleźć się po jasnej stronie Nocy, bezpośrednio po otwarciu wystawy zapraszamy na warsztaty konstruowania Najjaśniejszego Modelu Miasta. Tylko u nas masz szansę zabłysnąć wyobraźnią. Materiały zapewnia Galeria, ale to Ty nadajesz im Moc i formę artystyczną. Proces powstawania konstrukcji świecącego Modelu Miasta przechodnie będą mogli śledzić w transmisji na żywo.


WIKTORII 5
️ 18:00-24:00 – „I Love You All the Time” – zwiedzanie wystawy portretów autorstwa Adama Tuchlińskiego
️ 19:00-22:00 – Atelier fotografa
Zwiedzający będą mogli zobaczyć cały proces twórczy fotografika: obserwując lub biorąc udział w akcji prowadzonej przez Adama Tuchlińskiego. Chętni zostaną sportretowani przez artystę, a wydrukowane i oprawione prace zostaną powieszone w Galerii – stając się integralną częścią wystawy, aż do końca jej trwania.
️ 20:00-23:00 – „Malowanie nocą”
Ogród i jedno z pomieszczeń na terenie ogrodu staną się przestrzenią do artystycznej wypowiedzi dla wszystkich odwiedzających Galerię. W programie warsztatu prowadzonego przez Martynę Štěpán-Dworakowską przewidziane jest między innymi malowanie w świetle ultrafioletowym.
️ 18:30 i 22:15 – „I love you all the time” – Adam Tuchliński oprowadzając po wystawie przedstawi okoliczności spotkania z portretowanymi osobami i związane z nimi historie. Wśród sportretowanych znaleźli się ludzie kultury, sztuki i polityki.
️ 22:00 – Wernisaż prac powstałych w ramach prowadzonej przez Adama Tuchlińskiego akcji portretowania Gości Galerii w czasie Nocy Muzeów.


Data: 19 maja 2018
Godzina: 18:00-00:00
Miejsce: Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku:
ul. Waryńskiego 24a, ul. Legionowa 2, ul. Wiktorii 5.
Wydarzenie bezpłatne!

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

  

Źródło informacji: https://www.facebook.com/notes/galeria-im-sleńdzińskich-w-białymstoku/noc-muzeów-u-sleńdzińskich/2142304032453305/

Komentarze (0)


Informacje

Data: 19-05-2018
Źródło informacji
Modyfikacja 2018-05-11 23:28:05

e-kultura

ROK